Tekzen Yapı Market

Tekzen Yapı Market

Tekzen

http://www.tekzen.com.tr

İletişim Bilgileri

Çırpıcı Yolu 34720 Merter İstanbul / Bakırköy

0 212 444 85 96

Firma Hakkında

1995 yılında organize yapı market sektörünün öncüsü olarak, Türk-Alman iş ortaklığında Götzen unvanıyla kurulan şirket, 1999 yılından itibaren yüzde yüz yerli sermaye ile Tekzen unvanı altında faaliyetini sürdürmektedir.


Yapmış olduğu düzenli yatırımlara 2009 yılında da devam eden Tekzen, İstanbul’da Merter, Eyüp, İkitelli, Kurtköy, Beylikdüzü, Mecidiyeköy, Çengelköy, Silivri Maxi City ve yeni konseptiyle Esenyurt Ekspres, Mimaroba Express ile Sapanca Express, Ankara’da Keçiören FTZ, Yenimahalle İmaj Center, Eryaman Optimum ve KC Göksu, Tekirdağ Çorlu, Bursa As Merkez, Balıkesir Merkez ve Akçay, İzmit Özdilek AVM ve Outlet Center, Denizli Merkez ve Teraspark AVM, Muğla Merkez ve Bodrum, Aydın Merkez ve Söke, Antalya ve Alanya, Zonguldak Karadeniz Ereğli, Sakarya, Kayseri, Afyon, Kahramanmaraş, Isparta ve Tekirdağ Merkez olmak üzere 16 ilde toplam 36 mağazasıyla Türkiye’nin en çok müşteriye ulaşmış, en yaygın yapı market zinciridir.

Uluslararası bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Tekzen, bu yıl Romanya’ya 2 yeni mağaza daha açtı. Tekzen ilk yurtdışı mağazasını 2007 Eylül ayında Romanya Braşov’da hizmete sundu. Kasım 2008’de Buzau, Mart 2009’da Vaslui ve Nisan 2009’da Suceava’da açtığı mağazalarıyla Tekzen yurtdışında mağaza sayısını 4’e tamamladı.
Tekzen, toplam 84,467 m2 satış alanı üzerinde 40.000'i aşkın ürün çeşidi ve 1.000'i aşkın iş ortağı ile reel sektör dinamiğini temsil etmektedir.

Tekzen, zengin seçenekli ürünlerini, ülke çapında bulunan her mağazasında aynı kalite ve fiyat garantisi ile tüketiciye ulaştırmaktadır. Zeminden çatıya kadar bir evde ihtiyaç duyulacak her şeyi müşterilerine sunan Tekzen, 14. yılında yapı market ve kendi işini kendin yap kavramlarının Türk insanında yer etmesi için büyük gayret sarf etmektedir.

Yurtdışında açılan ilk ve tek yüzde yüz yerli sermayeli yapı market zinciri unvanına sahip olan Tekzen, yurtiçinde de her ilde bir Tekzen sloganıyla yatırımlarına tam gaz devam edecektir. Tekzen bir Viem Ltd. Şti. ve ANG Holding iştirakidir.

2007 yılında yurtdışına açılan ilk ve tek yüzde yüz yerli sermayeli yapı market zinciri unvanına sahip olmayı hedefleyen Tekzen, yurtiçinde de her İlde bir Tekzen sloganıyla yatırımlarına devam edecektir.